17.12.2020
Поділитися: 0
  • Facebook
4148

Як дітям проводити канікули з користю

Канікули – найбільш довгоочікуваний час будь-якого школяра. Нарешті можна відпочити від шкільних буднів, ранніх підйомів, уроків і зобов’язань. Батьки також раді, що у їхніх дітей з’явиться вільний час –  вони зможуть виспатися, вдосталь нагулятися, поспілкуватися з друзями, сходити в кіно, на каток або в кафе. Водночас турботливі батьки хочуть, щоб канікули пройшли з користю для дитини, тому вони намагаються організувати її дозвілля і знайти захопливі заняття.

дозвілля для дітей на канікулах

Як правильно відпочивати на канікулах

Від того, як школяр проведе свої канікули і наскільки добре він відпочине, залежить успішність і ефективність навчання упродовж усієї наступної чверті. Правильно організовані канікули –  запорука фізичного здоров’я та емоційної стабільності учня.

Для того, щоб отримати користь від відпочинку, а не просто провести всі канікули за комп’ютерними іграми, планшетом або телевізором, варто переконати дітей дотримуватися певних правил.

  • Відпочинок – це зміна діяльності, тому важливо рівномірно навантажувати організм і розумово, і фізично.
  • Необхідно дотримуватися режиму дня. Дитині піде на користь стежити за тим, щоб вчасно лягати спати, їсти, гуляти на свіжому повітрі. Це допоможе їй легше втягнутися в навчальний процес після завершення канікул.
  • Якщо протягом навчального року дорослі стежать за харчуванням школяра, то на канікулах цей режим часто порушується. Діти споживають багато солодкого, фаст-фуду, їдять занадто пізно, переїдають. Щоб відчувати себе активним і здоровим, потрібно правильно харчуватися цілий рік.
  • Під час відпочинку від навчання важливо мати корисне дозвілля. Тому батькам варто більше уваги приділяти дітям, пропонувати їм цікаве й корисне проведення часу.

активний відпочинок для дитини

Активний відпочинок

Чим зайнятися на новорічних канікулах? Перш за все, корисним буде активний відпочинок. Зима – чудовий час, коли можна вдосталь повеселитися, граючи в сніжки, катаючись на санках, освоюючи гірські або бігові лижі. Ось кілька прикладів, як активно відпочити учневі у вільний час.

  • Активний відпочинок можна почати з малого. Ранкова зарядка дозволить пробудити організм і налаштувати його на продуктивний день. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі в морозну погоду допоможуть зміцнити здоров’я і загартуватися.
  • Кожній дитині сподобається кататися на санках з гірки – це веселе заняття дозволяє витратити зайву енергію. Крім того, можна зайнятися біговими лижами, спробувати себе в сноубордингу, покататися на снігоходах, освоїти ковзани.
  • Взимку не менш цікаво проводити час з друзями та однокласниками. Учні із задоволенням вирушать разом на пікнік або на екскурсію.

Фізична активність на канікулах дуже важлива незалежно від того, чим конкретно буде зайнятий школяр. Про це повинні подбати батьки, адже багато дітей із задоволенням провели б більше часу вдома, байдикуючи або сидячи за смартфоном.

заняття з дітьми на канікулах

Інтелектуальний відпочинок

Зимова погода не дозволяє проводити на вулиці більше кількох годин поспіль, тому, як не крути, велика частина дня дитини проходить вдома. Якщо здається, що пасивний відпочинок –  це завжди нудно, то ось кілька ідей, чим можна зайнятися на канікулах вдома.

Діти втомилися від навчання, тому перший час краще дати їм можливість відпочити і нічого не робити. Після того, як діти відпочили від школи, можна запропонувати їм інтелектуальні заняття. Це можуть бути різноманітні ігри на розвиток логіки, мислення, уваги чи пам’яті. Наприклад, шахи або шашки. Такі заняття забезпечать і зміну діяльності, і продовження розумового розвитку. Адже тренування розуму допоможе дитині тримати себе в тонусі навіть на канікулах.

Читання книг –  ще одне корисне заняття. Під час шкільних буднів у дітей часто не залишається вільного часу на читання літератури, яка не входить у програму навчання. Зимовий відпочинок – чудовий час для книг, читання яких постійно відкладається. Для тих, хто не в захваті від читання, існує безліч пізнавальних і навчальних телепередач, фільмів та відеороликів.

розвиваємо інтелект дітей на канікулах

Як провести канікули з користю для розуму

Інтелектуальні заняття – це можливість провести канікули з користю для розуму. Розвивальні ігри та тренування інтелекту допоможуть продовжити вдосконалення корисних навичок. Регулярно займаючись, учень зможе легко повернутися до шкільних уроків, йому буде простіше знову влитися в процес навчання, у той час, як інші діти будуть налаштовуватись на робочий лад довгий час.

Звичайно, на канікулах дитина хоче відпочити, а не вчитися. Щоб її зацікавити, інтелектуальні заняття мають бути цікавими. З огляду на те, що більшу частину часу на зимових канікулах вона буде проводити вдома, онлайн-заняття – найкраще рішення.

Якщо ваша дитина вже займається ментальною арифметикою в центрах академії розвитку інтелекту SMARTUM, то їй обов’язково потрібно продовжувати поліпшувати свої навички, займаючись на онлайн-платформі. А ті учні, які тільки планують відкрити для себе дивовижні можливості цієї методики, можуть записатися на заняття після канікул.